دکتر بامداد

قیمت پی آر پی

قیمت پی آر پی

فهرست مطالب

پی آر پی (Platelet Rich Plasma) ، پلاسمای غنی از پلاکت است که پس از خونگیری از فرد و سانتریفیوژ کردن خون، بر حسب نیاز صورت به دست می آید. برای بازسازی پوست، درخشندگی و تقویت فولیکول های موی سر استفاده می‌شود. در این مایع به دست آمده میلیون ها سلول بنیادی و فاکتورهای رشد وجود دارد. از آنجایی که از بافت های خود بیمار استفاده می‌شود، یک درمان بسیار طبیعی، محرک پوست و بازسازی کننده است. با توجه به این موارد قیمت پی آر پی به عوامل متعددی بستگی دارد که در این مقاله به طور مفصل در این ارتباط بحث شده است.

به طور معمول، زمانی که آسیبی در بدن ما ایجاد می‌شود، جریان خون در آن ناحیه افزایش می یابد و پلاکت خون در آن منطقه از بدن افزایش می یابد. بافت با سلول ها و فاکتورهای رشد آزاد شده از پلاکت ها در اینجا ترمیم می‌شود. از طرف دیگر، با پی آر پی ، پلاکت با سرعت و مقداری به دست می‌آید که با جریان طبیعی خون قابل تامین نیست.   با روش پی آر پی ,، به طور متوسط ​​ 2 الی4 برابر سلول های پلاکتی بیشتر به بافت داده می‌شود، بنابراین ترمیم و تجدید بسیار بیشتر است.

پی آر پی صورت

پی آر پی چگونه ساخته می‌شود؟

چندین لوله خون از ورید بازوی شما سانتریفیوژ می‌شود. در این سانتریفیوژها، پس از مدتی با دورهای با سرعت بالا، سلول‌های خونی به نام ترومبوسیت (پلاکت) که لخته شدن خون را فراهم می‌کنند، جدا می‌شوند. سپس این سلول ها به طور متناوب با یک سوزن بسیار ظریف به پوست تزریق می شوند. به این ترتیب کلاژن و الیاف الاستیک تحریک می شوند. استفاده از پی آر پی درست مانند مزوتراپی است که پرکننده است.

پی آر پی  برای چه درمان‌هایی استفاده می‌شود؟

 1. جوانسازی پوست
 2. کاهش چین و چروک پوست
 3. تسریع بهبودی پوست بعد از لیزر
 4. کاهش ریزش مو
 5. تقویت ریشه مو
 6. درمان کشش
 7. درمان اسکار
 8. درمان جای آکنه

اگرچه پی آر پی  در همه این نواحی استفاده می‌شود، اما در عمل بیشتر برای احیا و نوسازی پوست و تقویت فولیکول های مو استفاده می‌شود.

در کاربردهای غیر زیبایی، پی آر پی  به عنوان یک تسریع کننده التیام در مواردی مانند کاربردهای دندانی، اختلالات ارتوپدی، آسیب های ورزشی، اختلالات تاندون، زخم های غیر التیام دهنده استفاده می‌شود. در این موارد حجم استفاده از  این روش درمانی  بسیار بالاست که به شدت قیمت پی آر پی را تحت تاثیر قرار می دهد.

پی آر پی مو

در کدام نواحی از بدن می توان از درمان پی آر پی استفاده کرد؟

پی آر پی  در واقع می تواند در تمام نواحی بدن استفاده شود:

 1. صورت
 2. زیر چشم ها
 3. ناحیه گردن و فاق
 4. دستی
 5. ریشه مو

چه کسانی نمی توانند پی آر پی  انجام دهند؟

در بیماران با تعداد پلاکت پایین و بیماران سرطانی کاربرد ندارد.

چند جلسه پی آر پی  انجام می‌شود؟

برای بدست آوردن نتیجه مناسب در پی آر پی لازم است 4 جلسه در فواصل 2 هفته ای اعمال شود سپس هر 6 ماه یک بار مصرف آن باعث افزایش اثربخشی و ماندگاری می‌شود. از آنجایی که درمان پی آر پی هر سال قابل تمدید است و یک درمان کاملا طبیعی است، انجام جلسات بیشتر ضرری ندارد. قابل ذکر است که تعداد جلسات پی آر پی در تعیین قیمت پی آر پی موثر است.

عکس پی آر پی


پی آر پی  برای چه کسانی انجام نمی‌شود؟

استفاده از این روش برای زنان باردار، کسانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، مبتلایان به عفونت، سابقه سرطان یا بیماری خونی توصیه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید
محافظت از پوست

آیا پی آر پی برای درمان سیاهی زیر چشم موثر است؟

پی آر پی یک گزینه درمانی طبیعی غیر جراحی برای سیاهی زیر چشم است. همچنین می تواند با ترمیم کلاژن و الاستین ضعیف شده در پوست، خاصیت ارتجاعی زیر چشم را افزایش دهد

پی آر پی صورت چگونه انجام می‌شود؟

پی آرپی صورت با گرفتن خون توسط پزشک و سپس جدا کردن آن و سانتریفیوژ کردن آن برای پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت) شروع می‌شود. پس از آن، ناحیه مورد استفاده (صورت و گردن) بی حس می‌شود. فرآیند درمان و جوانسازی با تزریق  پی آر پی صورت آغاز می‌شود. پی آر پی بدون درد و با سوزن های بسیار نازک و کوتاه روی صورت انجام  می‌شود. درمان پی آر پی صورت حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد.

یکی دیگر از روش های کاربردی درمان پی آر پی صورت تغذیه پوست صورت با کمک پی آر پی درماپن یا درمارولر است. در این کاربردها که درماپن و پی آر پی یا درمارولر و پی آر پی نامیده می شوند، کانال های میکرو در پوست باز شده و پی آر پی زیر پوست تغذیه می‌شود.

مراقبت از پوست  با پی آر پی  به وسیله ی درماپن یا درمارولر انجام می‌شود؟

مراقبت از پوست با پی آر پی با باز کردن کانال های میکرو با میکرو سوزن های استریل بسیار کوچک (درماپن، درمارولر) به صورت کنترل شده، فرآیند ترمیم پوست را برای افزایش تولید کلاژن و الاستین آغاز می کند.

با استفاده از میکروکانال های باز شده با پی آر پی درماپن، پلاسمای غنی از پلاکت پی آر پی به لایه های عمیق تر پوست نفوذ می کند و باعث افزایش تولید کلاژن و بازسازی روی صورت می‌شود.

عکس پی آر پی مو

چه کسانی می توانند پی آر پی صورت انجام دهند؟

هم مردان و هم زنانی که می خواهند کیفیت پوست صورت خود را بهبود بخشند و خواهان بازسازی پوست صورت هستند، کاندیدای عالی برای مراقبت و درمان  از طریق  پی آر پی صورت هستند. نظرات کسانی که پی آر پی صورت انجام می دهند این است که پی آر پی برای کسانی که اسکار آکنه، پوست کدر، چین و چروک، آسیب های ناشی از نور خورشید و منافذ بزرگ دارند، مفید است.

ترکیب تزریق پی آر پی و  درماپن به صورت می تواند حداکثر اثر  درمانی را ایجاد کند. اگر می خواهید تاثیر پی آر پی را افزایش دهید، پوست را سفت کنید و منافذ روی صورت را کوچک کنید، پی آر پی درماپن می تواند ترکیب مناسبی باشد.


مزایای پی آر پی صورت چیست؟

 1. پی آر پی صورت برای  کاهش اسکار آکنه اثر بخشی فوق العاده ای دارد
 2. پی آر پی در درمان لک های صورت
 3. پی آر پی در درمان چین و چروک صورت
 4. پی آر پی سفت کننده پوست صورت و کاهش منافذ
 5. برای کسانی که می خواهند کیفیت پوست صورت خود را با روش غیر جراحی پی آر پی  افزایش دهند
 6. پی آر پی درمانی است که می تواند با موفقیت برای کسانی که خواهان افزایش کیفیت و رطوبت پوست هستند، اعمال شود.

آیا بعد از پی آر پی صورت، می توان صورت را شست؟

حداقل تا 6 ساعت بعد از پی آر پی نباید صورت را شست. نباید از آرایش استفاده کرد و از هر کرمی که پزشک توصیه نمی کند استفاده کرد.

آیا پی آر پی  صورت برای چین و چروک اثر بخش  است؟

پی آر پی  را می توان روی صورت، چین و چروک دور چشم، گونه ها و ناحیه میانی صورت، گردن، سینه و دکلته، دست ها و بازوها اعمال کرد. با درمان پی آر پی صورت، افزایش خونرسانی به پوست، افزایش فیبرهای کلاژن و الاستین در لایه درم، پرکردن چین و چروک و خطوط ظریف و آبرسانی عمیق روی صورت حاصل می‌شود.

بیشتر بخوانید
مرکز زیبایی ولیعصر
عکس پی آر پی

از چه سنی می‌توان پی آر پی روی صورت انجام داد؟

پی آر پی صورت در هر سنی قابل انجام است. به خصوص در افراد سیگاری به دلیل آسیب به پوست صورت و اختلالات تغذیه ای ناشی از سیگار کشیدن با تأثیر بر ساختار عروقی، آن را بیشتر توصیه می کنیم.

بنابراین، سیگار با تأثیر بر عروق، گردش خون در پوست صورت را کاهش می دهد. با تزریق سرم غنی از فاکتورهای رشد عروقی به صورت با ساخت پی آر پی می توان به تغذیه بیشتر پوست دست یافت.

درمان  ریزش مو با پی آر پی

پی آر پی روشی بسیار موثر به ویژه در احیای موهای ضعیف و شکننده، از بین بردن موهای جدید ریخته شده و افزایش کیفیت و ضخامت موها می باشد. به خصوص در ریزش موی زنانه،  از فولیکول‌های مو محافظت می‌کند و موهای ریخته شده می‌توانند با درمان موی پی آر پی  دوباره رشد کنند.

در مردان بیشتر برای جلوگیری از ریزش موهای موجود استفاده می‌شود. در درمان پی آر پی  مو 4 جلسه در فواصل 2 هفته ای اعمال می‌شود. افزودن 1 جلسه بعد از 6 ماه نتایج مفیدتر و بهتری به همراه دارد.

قیمت پی آرپی نیز در افرادی که ریزش مو را تجربه می کنند در حال بررسی است. زیرا با درمان پی آر پی  می توان با احیای فولیکول های مو رشد مو راتحریک کرد. نباید فراموش کرد که این فرآیند باید در زمانی که تحقیقات قیمت درمان مو با پی آر پی در حال انجام است توسط پزشکان متخصص انجام شود.

علاوه بر این، کلینیکی که در آن عمل انجام می‌شود نیز باید بهداشتی باشد. در حین عمل، خون گرفته شده از فرد باید در لوله استریل قرار داده شود، سپس این خون باید با ژل مخصوص وارد همان لوله شده و سانتریفیوژ شود. پلاسمای خون که حدود 7-6 دقیقه در سانتریفیوژ می ماند از سایر قسمت ها جدا می‌شود. این پلاسمای خون غنی از پلاکت جدا شده با کمک یک سوزن به ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود.

در واقع این روند در بدن ما ادامه دارد، اما با افزایش سن، ژنتیک و کهولت سن، هم سرعت بازسازی را به تدریج کاهش می دهد و هم از کیفیت آن کاسته می‌شود. در اینجا فرآیند غنی سازی با پی آر پی انجام می‌شود یعنی سلول های شفابخش تکثیر شده و به شدت داده می‌شود.

عوارض جانبی درمان پی آر پی چیست؟

 در صورت استفاده توسط متخصص مجرب و با رعایت شرایط بهداشتی لازم هیچ عارضه ای ندارد. از آنجایی که پی آر پی  مورد استفاده از خون خود فرد به دست می آید، این یک روش بدون خطر است. اگرچه ممکن است بعد از تزریق، حساسیت و قرمزی جزئی ایجاد شود، اما در مدت کوتاهی و خود به خود از بین می‌روند.

ممکن است کبودی در محل خونگیری، قرمزی خفیف و تورم در صورت که سوزن وارد می‌شود وجود داشته باشد. از آنجایی که پی آر پی  کاملاً با بدن سازگار است، ایجاد حساسیت نمی کند. بنابراین، استفاده از آن بسیار آسان است و عوارض جانبی بسیار کمی دارد.

پی آر پی در ولیعصر

چه زمانی نتایج در برنامه پی آر پی  مشاهده می‌شود؟

چند روز پس از استفاده، پوست می درخشد و می درخشد. بعداً این تأثیر با استفاده های مکرر بیشتر می‌شود. زمان بیشتری برای اثر بازسازی پوست و کاهش چین و چروک مورد نیاز است. از آنجایی که پی آر پی با تحریک بافت های خود فرد عمل می کند، اثر آن به مرور زمان آشکارتر  می‌شود.

بیشتر بخوانید
درماپن در ولیعصر

آیا پی آر پی  همان فرآیند کاربرد سلول های بنیادی است؟

در حالی که پی آر پی  عمدتاً پلاسمای غنی شده است، سلول های بنیادی کاربرد متفاوتی دارند. انتقال سلول های بنیادی؛ این یک کاربرد نسبتاً پیچیده تر است که می توان آن را از پوست و چربی پشت گوش به دست آورد.

پی آر پی  همچنین حاوی سلول های بنیادی است، اما در واقع انتقال سلول های بنیادی نیست. بیشتر عوامل رشد و انتقال بافت احیا کننده است.

آیا می توان برنامه پی آر پی  را همراه با سایر برنامه ها انجام داد؟

کاربرد پی آر پی در ولیعصر را می توان با سایر کاربردها مانند پرکردن، سم بوتولینوم، لیزر، لایه برداری و غیره با توجه به شرایط شما ترکیب کرد. پزشک شما این وضعیت را با توجه به نیاز شما تعیین می کند.

آیا پی آر پی یک درمان طبیعی است؟

روش پی آر پی که در نواحی مانند کلسیفیکاسیون مفاصل مانند زانو و لگن، درد شانه، دررفتگی زانو و آرنج، رگ به رگ شدن مچ، خار پاشنه، کشش عضلانی، آسیب های رباط صلیبی قابل استفاده است را می توان به عنوان یک داروی طبیعی در نظر گرفت.

در درمان دردهای مزمن و حاد، پی آر پی  درد ناشی از التهاب را تسکین می دهد و می تواند آسیب هایی را که باعث التهاب می‌شود درمان کند. درمان پی آر پی  که می تواند در آسیب های سیستم اسکلتی نیز ترجیح داده شود، در چنین مشکلات ارتوپدی با استفاده از سرم در ناحیه مورد نظر اعمال می‌شود.

مزایای پی آر پی

هدف از درمان پی آر پی  بازسازی پوست است. بر این اساس سفت شدن پوست، کاهش افتادگی، روشن شدن چین و چروک، روشن شدن لک ها، روشن شدن رنگ پوست و کاهش اسکار رخ می دهد.

آیا درمان پی آر پی بر زندگی کاری و اجتماعی تأثیر می گذارد؟

بلافاصله پس از درمان پی آر پی ، فرد می تواند به کار و زندگی خصوصی خود بازگردد. در موارد نادر، استفاده از کمپرس یخ و کانسیلر برای تغییرات جزئی رنگ روی پوست کافی خواهد بود.

 

بعد از انجام پی آر پی  چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

توصیه می‌شود در همان روز عمل پی آر پی  حمام آب گرم نگیرید. هنگام بیرون رفتن در مقابل آفتاب باید از ضد آفتاب استفاده کرد.

قیمت پی آر پی چگونه تغییر می کند؟

قیمت پی آر پی؛ بسته به ناحیه ای که باید اعمال شود، نوع درمان پی آر پی و تعداد جلسات پی آر پی متفاوت است. ممکن است قیمت  پی آر پی در ناحیه صورت و قیمت پی آر پی روی دست یا مو متفاوت باشد. قیمت پی آر پی در برنامه های کاربردی ترکیبی و قیمت یک جلسه ممکن است متفاوت باشد.

تعداد جلسات اعمال شده  موضوعی است که بر قیمت پی آر پی تأثیر می گذارد همچنین انتظارات درمانی بیماران نیز به عنوان یک عامل مهم در قیمت پی آر پی روش تاثیر می گذارد شما می توانید با تماس با مرکز زیبایی ولیعصر از طریق ایمیل و یا واتس آپ، دقیق ترین اطلاعات را در مورد قیمت پی آر پی  دریافت کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *