دکتر بامداد

توصیه های بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو

فهرست مطالب

نکاتی که بعد از کاشت ابرو باید در نظر گرفت

اکستشن ریشه مو بعد از کاشت ابرو حدود سه ماه طول می کشد. در این دوره بدن با ریشه ها سازگار می شود و ریشه ها با تغذیه رشد می کنند. تقریباً نه تا ده ماه پس از عمل، ابروهای کاشته شده بلند شده و به فرم نهایی خود می رسند.

ریزش ابروها در دوره سه ماهه تا رشد ابروها طبیعی است. ابروهای ما که به طور طبیعی در بدن ما تولید می شوند، مانند موهای ما در فواصل زمانی معینی می ریزند و ابروهای جدید به جای آنها رشد می کنند.

روی اسکارهایی که در اثر ضربه‌های وارده به صورت باقی مانده است، مو رشد نمی‌کند. به همین دلیل این نواحی باز و کچل به نظر می رسند. در آسیب هایی که روی ابرو ایجاد می شود، ممکن است در قسمت خاصی از ابرو مو رشد نکند.

افرادی که از این وضعیت ناراحت هستند ممکن است بخواهند در این قسمت ها کاشت ابرو انجام دهند تا جاهایی که مو ندارند را ببندند. خطر هر گونه عارضه در نتیجه کاشت ابرو که در محیطی بهداشتی توسط متخصصین این حوزه انجام می شود بسیار کم است.

برای کمک به شما و اطمینان از اینکه شما آن را به درستی انجام می دهید، توصیه های تخصصی از پزشکان خود در مورد نحوه درمان ابروهای خود در روزها و هفته های پس از عمل جمع آوری کرده ایم.

کاشت ابرو

مهم ترین نکته ای که برای اینکه بعد از کاشت ابرو با عارضه منفی مواجه نشوید این است که کلینیکی که در آن عمل انجام می شود، بهداشتی باشد. هنگام انتخاب مکانی که در آن کاشت ابرو انجام می شود، لازم است از کلینیک هایی که با هزینه های بسیار پایین تر از بازار کار می کنند خودداری کنید.

مقرون به صرفه بودن قیمت این کلینیک ها به عواملی مانند حرفه ای نبودن افرادی که این روش را انجام می دهند، قدیمی بودن، شکسته بودن یا تمیز نبودن ابزار مورد استفاده و کلینیکی که در آن عمل انجام می شود، برمی گردد. در نتیجه اقدامات انجام شده در یک محیط غیربهداشتی در کلینیک های زیر پله ها و توسط افرادی که نمی دانند چه می کنند، ممکن است هم از نظر سلامت و هم از نظر نتایج عمل با مشکلاتی مواجه شوید.

بیشتر بخوانید
توصیه های پزشکی بعد از بوتاکس

برای به دست آوردن بهترین نتایج و جلوگیری از هر گونه مشکلی، مهم است که بعد از درمان از ابروهای خود مراقبت کنید. درست مانند هر عمل جراحی، شما باید به بدن خود فرصت دهید تا بهبود یابد.

از دست زدن به ابروهای خود اجتناب کنید این کار به کاهش خطر ابتلا به عفونت کمک می کند

در روز اول، می‌توانید ابروهای خود را با اسپری فولیکول نمکی اسپری کنید تا بهبودی را تسریع بخشید.

پیوندهای خود را به هیچ وجه مالش ندهید

فقط بعد از 24 ساعت از عمل و همچنین با شامپوی تجویز شده می توانید صورت و ابروهای خود را بشویید.

بعد از کاشت ناحیه ابروی خود را مالش ندهید.

لطفا در دو روز اول پس از کاشت مو از نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید. الکل خون را رقیق می کند و ممکن است باعث خونریزی شود. اگر پزشک برای شما مسکن تجویز کرد، از مصرف الکل در حین مصرف دارو خودداری کنید.

عکس کاشت ابرو

 

حدود 3 تا 7 روز، پوسته هایی که گرافت های شما در آن قرار داده شده اند شروع به ریزش می کنند. شما می توانید پس از ریزش پوسته پوسته خود کمی قرمزی خفیف داشته باشید و موهای کاشته شده شما طی 2 تا 3 هفته آینده می ریزند. این کاملا طبیعی است!

اولین شستشو به مدت 3 روز پس از کاشت ابرو در محل کاشت مو انجام می شود. این شستشو باید بسیار ملایم و ظریف باشد. ابروهایی که به تازگی کاشته شده اند به راحتی خارج می‌شوند زیرا هنوز نمی توانند در جای خود محکم بمانند. بنابراین در تمیز کردن ابروها باید دقت کرد. ابروها را نباید با آب خیلی گرم یا خیلی سرد شست و آب را نباید خیلی تحت فشار قرار داد. حوله ای که هنگام خشک کردن صورت استفاده می شود باید نرم باشد و نباید به صورت مالیده شود.

برای اطمینان از بقای موهای کاشته شده، توصیه می کنیم حداقل تا دو هفته پس از کاشت مو سیگار نکشید.

بیشتر بخوانید
توصیه های مراقبت پس از تزریق فیلر

 پس از جراحی، به مدت دو هفته از شنا کردن خودداری کنید.

در ماه اول پس از پیوند ازقرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید و اگر به دلیل شغل خود بالاجبار بیرون می روید از کلاه استفاده کنید تا آنها را در سایه نگه دارید.

 

ابرو بخش متمایز کننده ویژگی صورت و راهی برای انتقال عبارات و تعامل با دیگران است. اما برخی از افراد نمی توانند موهای ابروی خود را به طور طبیعی رشد دهند و اغلب احساس  عدم اعتماد به نفس می کنند. خوشبختانه راه حل کاشت ابرودر این باره قابل تامل است.

 

تورم بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو عملی است که نیاز به مراقبت بیشتری دارد زیرا روی صورت انجام می شود. در نتیجه این عمل ممکن است تورم خفیفی در ناحیه چشم، ابرو یا ناحیه اهدا کننده مشاهده شود. این تورم ها در مدت کوتاهی از بین می روند. برای از بین بردن تورم در زمان کوتاه‌تری می‌توان از کمپرس سرد استفاده کرد.

 

 هزینه کاشت ابرو

یک ابرو معمولاً به بین 250 تا 500 تار مو نیاز دارد تا ظاهری سالم و طبیعی در اطراف ابروی بدون مو ایجاد کند. تا آنجا که به قیمت مربوط می شود، این بر اساس تعداد گرافت های مورد نیاز برای پیوند در ناحیه بدون ابرو خواهد بود. پزشک شما پس از اسکن وضعیت موهای ابروی شما در مورد هزینه صحبت خواهد کرد

بسته مراقبت های بعد از جراحی

هنگامی که در کلینیک بامداد ابروی خود را کاشت می کنید، یک بسته مراقبت پس از آن با همه چیزهایی که برای مراقبت از ابروهای التیام خود نیاز دارید دریافت خواهید کرد. ما در این کلینیک تمام اطلاعات مربوط به نحوه مراقبت از آنها را در اختیار شما قرار خواهیم داد. همچنین شما را 3 روز پس از انجام عمل برای شستشوی مو و معاینه به کلینیک دعوت خواهیم کرد.

کاشت ابرو در ولیعصر

 

وقت آن است که ابروهای خود را کوتاه کنید

ماه ها می گذرد و وقتی در آینه خود را نگاه می‌کنید، خود را با ابروهای پر و ضخیم و زیبا میبینید ؛ شگفت انگیز است! اما از آنجایی که موی ابروی کاشته شده از پوست سر گرفته می‌شود، در ماه‌های اول همچنان روی پوست سر است و سریع‌تر از موهای اصلی ابرو رشد می‌کند.

بیشتر بخوانید
توصیه های مراقبت پس از تزریق فیلر

 

به طور معمول، رشد موهای ابرو زمانی که حدود 2 یا 2.5 سانتی متر طول داشته باشد متوقف می شود، اما موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می دهند. بنابراین، باید ماهی یک یا دو بار آنها را کوتاه کنید. جای نگرانی نیست که بعد از مدتی موها به آن عادت کرده و با رسیدن به طول طبیعی رشدشان متوقف می شود.

اگر می خواهید در مورد کاشت ابرو بیشتر بدانید، با کلینیک دکتر بامداد تماس بگیرید!

ما در مرکز زیبایی ولیعصر  به شما کمک می کنیم تا ابروهایی بی نقص بسازید که همیشه آرزو دارید. برای مشاوره همین حالا ما را رزرو کنید.

قبل و بعد کاشت ابرو

1-تا دو هفته هیچ نوع تماسی با ابروها نداشته باشید.

(زیر ابرو را برندارید، در حمام نشوئید، بعد از حمام با حوله خشک‌نکنید)

2-از روز کاشت تا ۴۸ساعت چندبار در روز کمپرس سرد انجام دهید

(با ابرو برخورد نداشته باشد، فقط روی گونه، پیشانی و اطراف چشم)

3-از روز کاشت تا یک هفته روزی ۶لیوان اب مصرف کنید.

4-از روز کاشت تا یک ۲هفته پیراهن دکمه دار یا یقه‌ی بسیار گشاد بپوشید.تا یک ماه ورزش، استخر و سونا نداشته باشید.

5-تا یک هفته ژلوفن، بروفن، ویتامین c، اُمگا، ویتامین E مصرف نکنید.

6-تا ۲ هفته هرشب طاق باز بخوابید.

7-تا یک هفته سرتان را خم نکنید و جسم سنگین بلند نکنید.

8-تا یکماه ماساژ صورت، بند انداختن (اطراف چشم) و بخور نداشته باشید‌.

9-از فردای روز کاشت تا ۲هفته روزی ۴بار اسپری اب با فاصله ۳۰سانتی روی ابروها

10-از روز مجاز تا ۱۰ روز ، روزانه ۱نوبت حمام بدون تماس با ابرو، فقط با اب کف شامپو بچه روی ابروها رد شود (روی بخیه هارا با کف دست بشوئید)

11-بخیه ها روز ۱۲-۱۴ کشیده شود.

12-تا یک ماه سرتان را فقط با شاموی بچه بشوئید.

13-از روز ۳تا ۱۷ (پانزده شب) یکی دو ساعت قبل از خواب قسمت کاشت با روغن بادام چرب شود، بدون تماس.

مطالب مشابه

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *