دکتر بامداد

توصیه های پزشکی بعد از بوتاکس

توصیه بعد از بوتاکس

فهرست مطالب

توصیه های بعد از تزریق بوتاکس

آنچه بعد از بوتاکس باید در نظر گرفته شود، موضوعی است که برای افرادی که قصد درمان را دارند باید مورد توجه و تعجب قرار گیرد. بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک هایی که در اثر استفاده شدید از ماهیچه های ناحیه مشکل ایجاد شده یا با افزایش سن دائمی شده اند، ترجیح داده می شود. بوتاکس همچنین یک درمان موثر برای مشکلات تعریق بیش از حد است.

 

یکی از مواردی که بعد از بوتاکس باید مورد توجه قرار گیرد این است که از چیزهایی که در معرض گرما قرار دارند مانند سولاریوم، سونا دوری کنید و از ورزش بیش از حد بعد از عمل خودداری کنید. علاوه بر این لازم است برای مدت طولانی در حالت خم شدن سر و پیشانی به جلو بمانید. توصیه می کنیم در اولین شبی که بوتاکس انجام می دهیم به روی صورت دراز نکشید. با این حال، این محدودیت ها برای 5-6 ساعت پس از عمل معتبر هستند. در صورت وجود تورم و کبودی باید از یخ نیز استفاده کرد.

بوتاکس صورت

 

ملاحظات بعد از بوتاکس

درمان بوتاکس یک روش بسیار کوتاه است. پس از بوتاکس افراد باید به برخی موقعیت ها توجه کنند تا به نتیجه ای موفق دست یابند. پس از درمان: ورزش، سونا، لیزر، مراقبت از پوست، استفاده از آرایشگاه، روش های برداشتن ابرو باید برای چند روز خودداری شود. به طور خاص، عمل های زیبایی مانند لیزر، هایفو، رادیوفرکوئنسی که اثر گرمایی در زیر پوست ایجاد می کنند، در صورت اعمال بوتاکس در ناحیه بوتاکس ممکن است باعث از بین رفتن اثر بوتاکس شوند، این روش ها می توانند از اثرات مثبت بوتاکس جلوگیری کنند. ممکن است باعث تورم یا قرمزی در ناحیه شود.

فرد نباید حداقل تا 2 ساعت پس از تزریق حمام کند. برای جلوگیری از عفونت، نباید در مکان های مشترک مانند استخرهای غیر استریل باشد. بسیار مهم است که حداقل در روز اول پس از عمل بوتاکس به صورت دراز نکشید و برای کاهش تورم به پشت دراز بکشید. لازم است تا حد امکان از مصرف حد الکل اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید
توصیه های بعد از کاشت ابرو

 

زندگی کاری بعد از بوتاکس

پس از پایان فرآیند بوتاکس، افراد می توانند به زندگی روزمره خود بازگردند و افراد شاغل می توانند به کار خود ادامه دهند. بعد از عمل هیچ گونه عارضه ای مانند درد و تورم وجود ندارد. اثر بعد از بوتاکس به طور متوسط ​​از روز سوم ظاهر می شود و در روز پانزدهم کاملاً آشکار می شود.

با توجه به زمان های قدیم، از آنجایی که این روند بسیار توسعه یافته است، موقعیت هایی مانند حالت های کسل کننده و نگاه های آشفته مشاهده نمی شود. مخصوصاً کسانی که برای اولین بار بوتاکس می زنند، گاهی اوقات سعی می کنند پیشانی را به صورت انعکاسی بلند کنند و وقتی نمی توانند این کار را انجام دهند، ممکن است احساس سنگینی در ناحیه فوقانی ابرو داشته باشند. این وضعیت در عرض 1-2 هفته بهبود می یابد.

 

بوتاکس مردان

 

بوتاکس به طور متوسط ​​4-6 ماه دوام دارد. بوتاکس از ایجاد چین و چروک های جدید جلوگیری می کند، اما زمانی که دوره اثر به پایان رسید، صورت به چین و چروک های موجود قبل از درمان باز می گردد. وقتی به بوتاکس عادت می کنیم، ظاهر چروکیده قدیمی صورت خود را فراموش می کنیم و نمی خواهیم دوباره به آن شکل شود.

بنابراین، زمانی که اثر بوتاکس از بین می رود، ممکن است وقتی در آینه نگاه می کنیم، احساس ناراحتی کنیم. به محض افزایش چین و چروک به پزشک مراجعه می کنیم تا دوباره بوتاکس انجام شود. از آنجایی که عجیب است، می توان نتایج بسیار آرامش بخشی را در درد میگرن پس از درمان بوتاکس به دست آورد.

با این حال، تعیین علل میگرن توسط متخصصان این حوزه باید در اولویت قرار گیرد.

 

توصیه می شود بعد از بوتاکس از داروهای رقیق کننده خون، چای سبز، ویتامین های الکترونیکی، امگا 3 استفاده نکنید. زیرا حاوی موادی هستند که خون را رقیق می کنند.

بیشتر بخوانید
توصیه های مراقبت پس از تزریق فیلر

به بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، توصیه می شود که 5 تا 7 روز قبل از بوتاکس درمان را قطع کنند.

سوالات رایج پس از تزریق بوتاکس

 

آیا می توانم بعد از بوتاکس الکل مصرف کنم؟

مصرف الکل قبل و بعد از بوتاکس توصیه نمی شود زیرا ممکن است خون را رقیق کند.

 

 

آیا شستن صورت بعد از بوتاکس اشکالی ندارد؟

4 تا 5 ساعت بعد از تزریق بوتاکس صورت را می توان شستشو داد.

توصیه می شود در هنگام شستشوی صورت پس از بوتاکس مراقب باشید که صورت را بیش از حد مالش ندهید.

 

چه زمانی می توان بعد از بوتاکس رنگ مو را انجام داد؟

توصیه می شود که پس از بوتاکس، رنگ مو را در کمترین زمان 24 تا 48 ساعت پس از عمل انجام دهید.

اصطکاک در ناحیه پیشانی و خم کردن سر به جلو در هنگام رنگ کردن مو در اوایل دوره بعد از بوتاکس توصیه نمی شود.

بوتاکس زیر چشم

 

آیا مصرف مسکن بعد از بوتاکس اشکالی ندارد؟

تسکین درد پس از بوتاکس محدود است. در حالی که مصرف مسکن های غیر رقیق کننده خون مانند پاراستامول مجاز است، (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) و رقیق کننده های خون به مدت 24 تا 48 ساعت توصیه نمی شود.

 

آیا سیگار کشیدن بعد از بوتاکس اشکالی ندارد؟

از آنجایی که هیچ تداخلی بین بوتاکس و سیگار گزارش نشده است، پس از بوتاکس هیچ محدودیتی برای سیگار کشیدن وجود ندارد. با این حال، این یک واقعیت شناخته شده است که سیگار یکی از بزرگترین دشمنان پوست و همچنین سایر اثرات مضر برای سلامتی است.

 

چه زمانی می توان بعد از بوتاکس آرایش کرد؟

آرایش کردن در 24 ساعت اول پس از بوتاکس توصیه نمی شود. از آنجایی که برس ها و مواد آرایشی مورد استفاده در هنگام آرایش ممکن است در چند ساعت اول مشکلات بهداشتی ایجاد کنند، مالش، اصطکاک و استفاده به سبک ماساژ در ناحیه ای که بوتاکس در 24 ساعت اول اعمال می شود توصیه نمی شود.

بیشتر بخوانید
توصیه های مراقبت پس از تزریق فیلر

 

چه زمانی می توانم بعد از بوتاکس حمام کنم؟

پس از 4 تا 6 ساعت پس از بوتاکس می توان صورت را شست و شو داد.

پس از بوتاکس، فعالیت هایی مانند دوش گرفتن با آب گرم، حمام ترکی، سونا باید حداقل 24 ساعت به تعویق بیفتد.

 

بعد از بوتاکس چه زمانی می توان ورزش کرد؟

فعالیت های ورزشی در 24 ساعت اول پس از بوتاکس توصیه نمی شود. خطرات عارضه ممکن است به دلیل افزایش فشار خون با ورزش و جابجایی دارو با حرکت بیش از حد پس از تزریق بوتاکس افزایش یابد.

 

آیا فشیال یا پاکسازی پوست بعد از بوتاکس انجام می شود؟

توصیه می کنیم اعمالی مانند مراقبت از پوست و لایه برداری بعد از بوتاکس را به مدت 1 هفته به تعویق بیندازید.

لطفا

1-تا ۵ساعت از خم کردن سر و درار کشیدن اجتناب کنید.

2-تا ۲۴ساعت استحمام نداشته باشید.

3-تا یک هفته فیشیال صورت، بند‌انداختن و وکس صورت در قسمت های تزریق اجتناب کنید.

4-تا یک هفته بخور صورت، سونا، سولاریوم نداشته باشید.

5-برای تاثیرگذاری بیشتر تا ۵دقیقه، عضلات دور چشم و پیشانی را حرکت دهید‌.

6-برای ماندگاری بیشتر از حمام افتاب و سولاریوم اجتناب کنید.

(به دلیل اینکه گرما، اثر و ماندگاری بوتاکس را کم میکنم)

عوارض احتمالی بوتاکس:

1-امپول بوتاکس حاوی سم بوتولونیوم بوده و برای برطرف نمودن چروکها، خطوط ریز نواحی اخم پیشانی، دور چشم ها و درمان تعریق بدن طراحی گردیده است.

2-ماندگاری و تاثیر امپول بوتاکس گاهی در افراد مختلف متفاوت بوده و بعضا به بیش از یک جلسه تزریق برای رفع خطوط صورت و نتایج نهایی مورد نیاز می‌باشد؛ نتیجه ی نهایی یک هفته تا ۱۰ روز بعد از تزریق قابل مشاهده است.

3-در بعضی از موارد عوارض احتمالی شامل: قرمزی، تورم، خونریزی، کبودی، خون مردگی، سردرد، عفونت، درد، خارش و در موارد نادری حساسیت پوستی وجود دارد.

4-در موارد نادر افتادگی پلک و دوبینی وجود داشته که حالی موقتی است و معمولا بعد از ۳تا۶هفته از بین می‌رود.

مطالب مشابه

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *