دکتر بامداد

درمان سلولیت در ولیعصر

درمان سلولیت

فهرست مطالب

درمان سلولیت: چه چیزی واقعاً مؤثر است؟

سلولیت روی ران: اکثر زنان، حتی زنان بسیار خوش اندام، سلولیت دارند.. چربی که باعث فرورفتگی پوست می‌شود. اگر سلولیت شما را آزار می‌دهد، شما تنها نیستید. تمایل ما برای خلاص شدن از شر سلولیت یا حداقل کاهش منجر به انتخاب گزینه‌های درمان سلولیت بسیاری شده است. با درمان‌های بسیار زیادی که وجود دارد، می‌توان سخت دانست که چه چیزی، نتیجه می‌دهد.

برای پی بردن به این موضوع، متخصصان پوست مطالعات تحقیقاتی زادی در مورد درمان سلولیت انجام داده‌اند. خوشحال می‌شوید که بدانید تحقیقات درمان سلولیت نشان می‌دهد که برخی از درمان‌ها می‌توانند سلولیت را حداقل برای مدتی کمتر دیده شوند.

بهترین نتایج بر اساس مطالعات تحقیقاتی

مطالعات نشان می‌دهد که أمواج صوتی می‌تواند ظاهر سلولیت را کاهش دهد. برای مشاهده این کاهش به چندین جلسه درمانی نیاز است.

لیزردرمانی

انواع مختلفی از لیزردرمانی برای درمان سلولیت استفاده می‌شود.

در طی یک روند یک فیبر لیزری کوچک زیر پوست شما قرار می‌گیرد. هنگامی که لیزر انجام می‌شود، انرژی لیزر نوارهای سخت زیر پوست را می‌شکند که باعث می‌شود ما سلولیت را ببینیم. این درمان همچنین می‌تواند پوست شما را ضخیم کند که بسیار مهم است. پوست اغلب در جایی که سلولیت تشکیل می‌شود نازک می‌شود. ضخیم شدن پوست می‌تواند به کاهش ظاهر سلولیت کمک کند.

دستگاه دستی از امواج صوتی برای از بین بردن سلولیت استفاده می‌کند.

این روند ممکن است ظاهر سلولیت را کاهش دهد. بیماران نتایجی را مشاهده می‌کنند که یک سال یا بیشتر طول می‌کشد. تحقیقات بیشتری لازم است تا مطمئن شوید که این لیزر چقدر می‌تواند مفید باشد.

با سایر درمان‌های لیزری، برخی از بیماران سلولیت کمتری را دیده‌اند. نتایج می‌تواند 6 ماه یا بیشتر طول بکشد. با این حال، کمی فرورفتگی معمولاً برمی گردد.

این روش پزشکی شامل این است که متخصص پوست شما سوزنی را دقیقاً زیر پوست وارد می‌کند تا نوارهای سخت زیر پوست را که باعث مشاهده سلولیت می‌شود، بشکند.

نشان داده شده است که این روش‌ها گودی پوستی را که با سلولیت می‌بینید، کاهش می‌دهد. در مطالعه‌ای که روی 232 بیمار انجام شد، 99 درصد آنها گفتند که از نتایج راضی بودند. نتایج می‌تواند 2 سال و احتمالاً بیشتر باقی بماند.

این همچنین نوارهای سختی را که باعث می‌شوند ما سلولیت را ببینیم، از بین می‌برد. در طول این روش، متخصص پوست شما از دستگاهی استفاده می‌کند که حاوی تیغه‌های کوچکی برای بریدن نوارهای سخت است. پس از بریدن نوارها، بافت به سمت بالا حرکت می‌کند تا پوست فرورفته را پر کرده و از بین ببرد.

این ممکن است یک درمان مؤثر برای کاهش سلولیت باشد. یک مطالعه کوچک نشان می‌دهد که بسیاری از بیمارانی که این درمان را دریافت کرده‌اند تا 3 سال سلولیت کمتری داشته‌اند. هنوز زود است که بگوییم، اما نتایج ممکن است حتی بیشتر طول بکشد.

بیشتر بخوانید
5 مورد از فواید چای سبز برای پوست و بهترین راه های استفاده از این روش جادویی جوانسازی پوست

سلولیت با چربی متفاوت است. درمانی که می‌تواند به طور مؤثر چربی را از بین ببرد، اغلب تأثیری بر سلولیت ندارد.

کاهش وزن

وزن اضافی می‌تواند سلولیت را بیشتر نمایان کند. برای برخی افراد، کاهش وزن و حفظ وزن سالم، میزان سلولیت را کاهش می‌دهد. با این حال، اگر در حین کاهش وزن دچار شلی پوست شوید، سلولیت می‌تواند بیشتر قابل توجه باشد.

ورزش

داشتن عضلات بیشتر باعث می‌شود پوست شما صاف‌تر و محکم‌تر به نظر برسد. جایگزینی چربی با عضله نیز می‌تواند سلولیت را کمتر نمایان کند.

کربوکسی تراپی در درمان سلولیت

در طی این روش پزشکی، گاز دی‌اکسیدکربن (CO2) درست در زیر پوست وارد می‌شود. CO2 با مونوکسید کربن متفاوت است که می‌تواند کشنده باشد. عوارض جانبی احتمالی کر بوکسی تراپی و ناراحتی در طول درمان و کبودی موقت است.

مطالعات اولیه نشان می‌دهد که زنان ممکن است کمتر سلولیت را ببینند. در یک مطالعه، 10 زن 8 درمان دریافت کردند. پس از این درمان‌ها، محققان دریافتند که سلولیت زنان کمی کمتر است.

کرم‌ها و لوسیون‌ها برای درمان سلولیت

محققان دریافته‌اند که برخی از کرم‌ها و لوسیون‌ها ممکن است روی سلولیت تأثیر بگذارند.

برای جلوگیری از ایجاد بثورات ناشی از کرم یا لوسیون سلولیت، آن را روی ناحیه کوچکی آزمایش کنید. اگر در عرض 48 ساعت واکنش پوستی نشان ندادید، می‌توانید مقدار بیشتری از محصول را استفاده کنید.

محصولات حاوی کافئین می‌تواند سلولیت را کمتر آشکار کند. برای حفظ نتایج، باید هر روز از محصول استفاده کنید.

محصولی که حاوی 0.3 درصد رتینول است نیز ممکن است بر سلولیت تأثیر بگذارد. برخی از زنانی که از آن استفاده کرده‌اند می‌گویند که سلولیت را کمی کمتر می‌بینند. رتینول می‌تواند به ضخیم شدن پوست کمک کند که ممکن است میزان سلولیت شما را کاهش دهد. قبل از اینکه بدانید رتینول می‌تواند به شما کمک کند یا خیر، باید این محصول را به مدت 6 ماه یا احتمالاً بیشتر استفاده کنید.

اگر به امتحان کرم برای درمان سلولیت علاقه دارید، ابتدا آن را روی یک ناحیه کوچک حتما آزمایش کنید. برخی افراد واکنش پوستی آلرژیک دارند.

آزمایش بر روی یک منطقه کوچک نیز مهم است زیرا گزارش‌هایی از مضطرب شدن افراد یا داشتن ضربان قلب هنگام استفاده از محصول حاوی آمینوفیلین وجود دارد. افرادی که از اسپری استنشاقی آسم استفاده می‌کنند قطعاً می‌خواهند از استفاده از هر محصولی که حاوی آمینوفیلین است خودداری کنند. حتی کرم حاوی آن می‌تواند باعث مشکلات تنفسی شود.

چدرمان سلولیت که در اسپا موجود است، از دستگاهی استفاده می‌کند که به شما ماساژ عمیقی می‌دهد و در عین حال پوست شما را با ابزاری شبیه جاروبرقی می‌کشد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) این را به عنوان یک وسیله پزشکی که پتانسیل کمی برای ایجاد آسیب دارد تأیید کرده است.

بیشتر بخوانید
پف زیر چشم

برای مشاهده نتایج درمان سلولیت، چندین جلسه درمانی لازم است. هر جلسه حدود 45 دقیقه طول می‌کشد.

اگر نتایج را مشاهده کردید، به نظر می‌رسد که برای ادامه مشاهده نتایج باید درمان‌ها را ادامه دهید. سلولیت در عرض 1 ماه پس از قطع درمان برمی گردد.

اگر درمان اسپا را انتخاب کنید، درمان سلولیت با جلبک یا خاک رس و گاهی اوقات مخلوطی از هر دو از بین می‌رود. در مرحله بعد، الکترودها به منطقه متصل می‌شوند. قبل از اینکه تکنسین اتاق را ترک کند، منطقه در پلاستیک پیچیده می‌شود. در طول درمان، جریان الکتریکی خفیفی را احساس خواهید کرد. برخی از مردم می‌گویند جریان احساس دردناک یا ناخوشایند است.

گفته می‌شود که این درمان اندازه ناحیه تحت درمان را کاهش می‌دهد که ممکن است ظاهر سلولیت را کاهش دهد.

در یک نوع درمان دیگر که سلولیت را گرم می‌کند. یک دستگاه مورد تأیید FDA، فرکانس رادیویی را با لیزر، ساکشن و ماساژ ترکیب می‌کند تا سلولیت را هدف قرار دهد.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که برخی از بیماران کمی کمتر سلولیت را مشاهده می‌کنند. با این حال، این نتیجه کوتاه‌مدت است و برای مشاهده این تغییر جزئی به چندین درمان نیاز است.

پس از درمان، کبودی شایع است. اینها با گذشت زمان محو می‌شوند.

لیپوساکشن به کمک لیزر برای درمان سلولیت

لیپوساکشن یک روش پزشکی تهاجمی است که برای از بین بردن مقدار کمی چربی به خوبی عمل می کند.

در حالی که لیپوساکشن می‌تواند چربی‌های ناخواسته را به طور بسیار مؤثری از بین ببرد، اما برای خلاص شدن از شر سلولیت توصیه نمی‌شود. این می‌تواند فرورفتگی را آشکارتر کند.

با این حال، افزودن لیزر درمانی به لیپوساکشن ممکن است به خلاص شدن از شر سلولیت کمک کند. هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا لیپوساکشن به کمک لیزر مؤثر است یا خیر.

سونوگرافی برای درمان سلولیت

تکنیکی به نام لیپواسکالپتینگ اولتراسونیک یک روش غیرتهاجمی است که چربی را هدف قرار داده و از بین می‌برد.

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه اولتراسوند به تنهایی می تواند سلولیت را کاهش دهد وجود ندارد. با این حال، هنگامی که با درمان سلولیت دیگری ترکیب شود، سونوگرافی ممکن است ظاهر سلولیت را کاهش دهد. هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا این کار مؤثر خواهد بود یا خیر. مطالعات بیشتری موردنیاز است.

کرایولیپولیز

این درمان چربی‌های ناخواسته را منجمد می‌کند تا از شر آن خلاص شود.

در حالی که می تواند برای خلاص شدن از شر چربی‌های ناخواسته بسیار مؤثر باشد، در حال حاضر نمی‌تواند سلولیت را از بین ببرد.

مزوتراپی برای درمان سلولیت

در طی این روش، یک سری تزریقات در ناحیه(های) دارای سلولیت دریافت می‌کنید. مواد مختلفی از جمله کافئین، هورمون‌ها، آنزیم‌ها و عصاره‌های گیاهی به این ناحیه تزریق می‌شود. ازآنجاکه هر پزشک از ترکیب منحصر به فردی از مواد استفاده می کند، هیچ راهی برای دانستن اینکه چه موادی مؤثر هستند وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
اهمیت مراقبت از پوست و انواع پوست

مطالعات کمی این کار را نشان می‌دهد. عوارض جانبی شایع هستند و شامل قرمزی و تورم، توده‌های حساس زیر پوست، عفونت، واکنش پوستی آلرژیک و تغییرات پوستی می‌شوند.

مکمل

برخی از افراد می‌گویند که مصرف مکمل‌های حاوی موادی مانند کافئین، عصاره هسته انگور یا جینکو بیلوبا می تواند سلولیت را کاهش دهد.

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه هیچ مکملی بتواند سلولیت را کاهش دهد وجود ندارد.

یک متخصص پوست می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما مناسب است.

قبل از انجام هر گونه درمان زیبایی (که از نظر پزشکی ضروری نیست)، همیشه بهتر است با دکتری مشورت کنید که شرایط را درک کرده و درمان می‌کند. نتایج شما به مهارت و تجربه فردی که درمان را انجام می‌دهد بستگی دارد.

متخصصان پوست متخصص پوست هستند، بنابراین آنها پوست و آنچه را که دقیقاً زیر آن نهفته است، درک می‌کنند. یک متخصص پوست که درمان سلولیت را ارائه می‌دهد می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام درمان ممکن است برای شما مؤثرتر باشد و به سؤالات شما پاسخ دهد.

موثرترین درمان سلولیت چیست؟

سلفینا موثرترین راه برای کاهش سلولیت و دستیابی به پوستی صاف تر و جذاب تر است FDA این روش کم تهاجمی و کارآمد را برای رسیدگی به این بیماری پوستی تایید کرده است. علاوه بر این، مطالعات علمی نشان داده است که این درمان ممکن است پوست شما را به مدت سه سال بهبود بخشد.

آیا سلولیت را می توان از بین برد؟

هیچ راهی برای از بین بردن کامل سلولیت وجود ندارد. اگرچه برخی از درمان‌ها در دسترس هستند که ممکن است ظاهر آن را کاهش دهند. برای دستیابی به بهترین نتایج، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی معتبر کار کنید تا تصمیم بگیرید که کدام درمان ممکن است برای شما مناسب باشد.

آیا با دویدن از شر سلولیت پاها خلاص می شود؟

در نتیجه، ورزش های هوازی مانند دویدن می تواند به شما برای خلاص شدن از شر سلولیت کمک کند. با این حال توصیه می شود که این نوع تمرین را با یک تمرین مقاومتی شخصی و یک سبک زندگی سلامتی مرتبط کنید.

آیا سرکه سیب می تواند سلولیت را از بین ببرد؟

سرکه سیب یک درمان جایگزین محبوب برای انواع بیماری ها از جمله سلولیت است. با این حال، شواهد پزشکی زیادی برای حمایت از این ادعاهای بهداشتی وجود ندارد. استفاده از ACV ممکن است مزایای سلامتی و تغذیه ای داشته باشد یا نباشد.

مطالب مشابه

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *