دکتر بامداد

لیفت صورت با نخ

فهرست مطالب

لیفت صورت با نخ

با افزایش سن، پوست افراد دچار تغییر شکل و از دست دادن ساختار الاستیک خود می کند. علاوه بر این موارد، افتادگی صورت به دلیل تأثیر عواملی مانند نیروی جاذبه ، مصرف الکل یا سیگار و استرس اجتناب ناپذیر است. در زمینه جوانسازی پوست روش های مختلفی برای درمان افتادگی صورت وجود دارد.

در مرکز زیبایی بامداد تلاش می کنیم تا با انجام روش های زیبایی مانند لایه برداری و فیلر از افتادگی صورت جلوگیری کنیم. لیفت صورت با نخ برای درمان افتادگی صورت توصیه می شود. روش لیفت صورت با نخ موثرترین روش درمانی است که برای رفع افتادگی صورت انجام می شود. روش های دیگری که برای لیفت و جوانسازی انجام می شود، همگی موقتی هستند.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

در لیفت صورت ابتدا بی حسی موضعی برای کاهش درد روی صورت انجام می شود. بی حسی موضعی روی پوست ضد عفونی شده با کرم اجرا می شود. بی حسی موضعی، از احساس درد جلوگیری می کند. پس از انجام بی حسی، سوزن‌ بسیار ظریف در ناحیه‌ای که لیفت انجام می‌شود قرار داده می‌شود. ناحیه لیفت از قبل توسط پزشک مشخص می‌شود.

پلی دیوکسانون نوعی نخ جراحی است که در لیفت صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این نخ به گونه ای قرار می گیرد که قسمت پایینی به صورت مورب به یکدیگر قرار گیرد. پوست به میزان دلخواه با توجه به میزان لیفت تعیین شده، کشیده می شود.

سیستم ایمنی بدن به مواد مورد استفاده در لیفت صورت با نخ، حساسیتی نشان نمی دهد. ، تولید کلاژن که برای سلامتی پوست مهم است، به لطف لیفت صورت با نخ تحریک می شود. به این ترتیب پوست خود را بازسازی می کند.

اثرات لیفت صورت با نخ چه زمانی دیده می شود؟

بلافاصله پس از لیفت صورت، فرد می تواند تفاوت را در چهره خود مشاهده کند. هر چه زمان می گذرد، تأثیر آن در چهره بیشتر و بیشتر می شود. پس از 90 روز، تاثیر آن به مقدار حداکثر خود می رسد.

ماندگاری روش لیفت صورت با نخ

به طور کلی، ماندگاری روش لیفت بین 1 تا 2 سال ادامه دارد. البته برای فردی که از لیفت صورت با نخ استفاده کرده است، مراقبت از پوست نیز بسیار حائز اهمیت است. در مواردی مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل و رژیم غذایی نامنظم طول عمر این روش درمانی کاهش می یابد. به همین دلیل پس از استفاده باید به سلامت خود توجه ویژه ای داشته باشید.

پس از لیفت صورت با نخ

 • فردی که از روش لیفت صورت با نخ استفاده کرده است، بلافاصله می تواند پس از انجام عمل به روند زندگی عادی خود بازگردد. به طور کلی، این لیفت صورت بین 35 تا 40 دقیقه طول می کشد.
 • چند روز پس از عمل، تورم و کبودی خفیفی در صورت فرد مشاهده می شود. این کبودی ها و تورم‌های خفیف در مدت کوتاهی خود به خود از بین می روند.
 • همچنین ممکن است تا دو یا سه روز خارش روی پوست صورت ایجاد شود. باید حداقل به مدت 20 روز از خاراندن، مالیدن و خوابیدن روی صورت خود اجتناب کنید.

مزایای لیفت صورت با نخ

 • یکی از مهمترین مزایای لیفت صورت با نخ این است که هیچ گونه عمل جراحی برای محکم کردن پوست انجام نمی شود.
 • در لیفت صورت با نخ ، روند بهبودی بسیار سریع است.
 • اثرات لیفت صورت بلافاصله قابل مشاهده است.
 • به هیچ وجه نیازی به بیهوشی عمومی نیست.
 • یکی از جنبه های سودمند لیفت صورت این است که هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

تکنیک لیفت صورت با نخ به خصوص در سال‌های اخیر کاربرد زیادی در زمینه زیبایی پیدا کرده است. به خصوص در 6-7 سال اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه جراحی زیبایی صورت انجام شده است.

نخ سیلوئت چیست؟

نخ سیلوئت نامی است که به نخ های پلی لاکتیک اسیدی که در جوانسازی غیر جراحی صورت استفاده می شود، داده می شود. ویژگی که این نخ ها را بسیار تاثیر گذار می کند، توانایی آنها در چسبیدن به پوست و عمل کردن به عنوان یک آویز است. زمانی که نخ ها زیر پوست قرار می گیرند ، محکم به پوست می چسبند و به صورت یک لنگر عمل می کنند.

مناطق استفاده از نخ سیلوئت چیست؟

 1. خطوط حاشیه بینی (شیار بینی)
 2. افتادگی گونه
 3. چین و چروک و افتادگی گوشه دهان
 4. حجم دادن به ناحیه گونه
 5. افتادگی زیر گردن و چانه
 6. افتادگی پلک فوقانی
 7. لیفت ابرو

 سوالات متداول در مورد لیفت صورت با نخ

همه افراد می توانند از روش لیفت صورت با نخ بهره مند شوند، به جز افرادی که بیماری های خاص دارند. لیفت ابرو با نخ در بین سنین 35 تا 50 سال تاثیر گذاری بیشتری دارد. افرادی که خواهان نتیجه کامل هستند و دارای شرایطی مانند چین و چروک، افتادگی در سایر قسمت های صورت هستند، می توانند با خیال راحت از این روش جوانسازی و لیفت صورت بهره مند شوند.