دکتر بامداد

درمان لیزر لک   

درمان لیزر لک

فهرست مطالب

درمان لیزر لک

لکه های پوستی را می توان با استفاده از درمان لیزر لک از بین برد. به لطف خدماتی که در مرکز زیبایی بامداد ارائه می دهیم، می توانیم لکه های روی پوست شما را به راحتی از بین ببریم. لکه صورت به دلیل عوامل متعددی مانند خال های مادرزادی، بثورات ، عفونت ها و اختلالات رنگدانه ای پوست ایجاد می شود.

 برخی از این موارد بی ضرر هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به مداخله جراحی داشته باشند. رنگدانه هایی که به پوست رنگ می دهند، حاوی موادی به نام ملانین هستند. ملانین اضافی رنگ پوست را تیره می کند. سطح پایین ملانین می تواند باعث ایجاد لکه های رنگی روشن تر شود. ملانین ماده ای است که نه تنها روی پوست بلکه بر رنگ مو و چشم نیز تأثیر می گذارد.

در درمان لکه های لیزری از لیزرهایی استفاده می شود که بر روی رنگدانه های پوست تاثیر می گذارند و یا با لایه برداری پوست را بازسازی می کنند.

لکه های پوستی رنگ متفاوتی نسبت به رنگ پوست دارند و معمولاً می توانند تیره، روشن، قرمز یا خاکستری باشند. در افرادی که این مشکلات را دارند، متخصصان ما علل زمینه‌ای این مشکلات را بررسی می‌کنند و از لیزر برای درمان این لکه ها استفاده می‌کنند. برخی از لکه های مادرزادی با گذشت زمان ناپدید می شوند، در حالی که برخی دیگر می توانند دائمی باشند. این لکه ها عروقی و رنگدانه ای هستند. این لکه ها در نوزادانی که پوست تیره دارند بیشتر دیده می شود، اما این مشکل ممکن است به مرور زمان از بین برود.

درمان لکه با لیزر چگونه انجام می شود؟

برای اینکه خدمات درمانی ارائه شده توسط متخصصین ما اجرا شود، ابتدا باید نوع لکه تشخیص داده شود. پزشکان ما از بیماران خود سوالاتی در مورد وضعیت پزشکی فعلی‌شان، مدت زمانی که لکه دیده شده است، آیا ظاهر لکه تغییر کرده است و … می‌پرسند.

نواحی لکه پوستی بررسی می شود و در صورت لزوم آزمایش خون و بیوپسی انجام می شود. این اجازه می دهد تا از پوست نمونه گرفته شود و با میکروسکوپ بررسی شود.

اگرچه روش های درمانی مختلفی برای درمان لکه وجود دارد، اما انتخاب روش درمانی با توجه به بیماری های زمینه ای تعیین می شود. روش‌های درمانی مختلفی مانند لایه‌برداری شیمیایی، لایه‌برداری آنزیمی، مزوتراپی، لیزر درمانی، درمان با سوزن طلا و کرم‌های ضد آفتاب برای درمان لکه های مادرزادی و اختلالات رنگدانه‌ای وجود دارد. به لطف محلول های شیمیایی مورد استفاده در لایه برداری شیمیایی، می توانید در عرض 2 الی 4 هفته از شر لکه های خود خلاص شوید. در این خدمات درمانی که ارائه می دهیم، از اسید گلیکولیک استفاده می شود.

مزوتراپی شامل داروهای خاصی است که لکه ها را از بین می برد. این دارو ها به زیر پوست تزریق می شوند. در عین حال می توان از این درمان همراه با لیزر درمانی در مرکز  زیبایی بامداد استفاده کرد. لیزر درمانی نیز به طور گسترده برای درمان لکه های صورت استفاده می شود. این کار با لایه برداری لایه بالایی پوست انجام می شود.

لیزر BBL

لیزر BBL یک درمان نوآورانه است که انرژی لیزر با طول موج های مختلف را به اعماق سلول می رساند. این سیستم که ژن های مرتبط با جوانی را تحریک می کند، تضمین می کند که رنگ پوست یکسان شده و رنگ لکه ها روشن تر می شود. اگرچه تعداد جلسات نسبت به شرایط بیمار متفاوت است، اما معمولاً 3 الی 5 جلسه کافی است. BBL Forever Young درمانی هست که می توانید بلافاصله پس از عمل به شرایط عادی زندگی خود بازگردید، اما باید در فصل پاییز و زمستان از آن استفاده کنید.

فراکتورا در درمان نقطه ای

فراکتورا یک سیستم فرکانس رادیویی با تکنولوژی بالا است. با لایه برداری سطحی پوست و با انرژی گرمایی که در عمق پوست ایجاد می کند، لکه را از بین می برد. Fractora باید در ماه‌های پاییز و زمستان استفاده شود، زیرا نور خورشید می‌تواند باعث ایجاد حساسیت در پوست شود.

قبل و بعد از لیزر لک

قبل از دریافت درمان لیزر لک ، باید تا 1 ماه از آفتاب دوری کنید. بنابراین درمان لکه معمولاً در ماه های زمستان انجام می شود. در عین حال، اگر از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده می کنید، این مورد نیز باید 1 هفته قبل از درمان زیر نظر پزشک متوقف شود.

در صورت استفاده از لیزر، ممکن است قرمزی یا تورم در این نواحی وجود داشته باشد. این نواحی که در آن ها پوسته پوسته شدن و خونریزی نیز دیده می شود، حداکثر تا 10 روز از بین می رود. اگر قرار است درمان‌ لکه ‌های ناشی از آفتاب سوختگی یا کک‌ومک انجام شود، 1 یا 2 جلسه نیاز است. برای درمان لکه های عمیق پوستی، جلسات درمانی طولانی تری نیاز است. باید به مدت 1 ماه بعد از عمل در برابر نور خورشید از پوست خود محافظت کنید.

قیمت لیزر لکه

روش های درمانی با توجه به ماهیت لکه انتخاب می شود. قیمت لیزر لکه تحت تأثیر روش درمان و همچنین مدت زمان آن است. نسبت به اندازه لکه ها، تصمیم گیری می شود که درمان لیزر لکه چند جلسه طول بکشد.

در حالی که لکه های کوچک در 1 یا 2 جلسه تمام می شوند، ممکن است درمان لکه هایی که رنگ آنها تیره تر است بیشتر طول بکشد. به لطف درمان لک توسط متخصصان مرکز زیبایی بامداد، می توانید از شر تمام لکه های پوستی خود خلاص شوید. قیمت لیزر با توجه به روش درمانی متفاوت است. برای اطلاع از قیمت لیزر لکه  می توانید با ما تماس بگیرید.