دکتر بامداد

جوانسازی پوست با فرکشنال rf

فرکشنال rf

فهرست مطالب

جوانسازی پوست با فرکشنال rf

فرکشنال rf یک فرآیند کاربردی است که بدون نیاز به جراحی باعث بازسازی و جوانسازی پوست می شود. این برنامه که برای جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود، می‌تواند برای مشکلاتی مانند آکنه و جوش سرسیاه نیز استفاده شود. این روش درمانی منافذ پوست را سفت می کند. درمان لایه برداری پوست با فرکشنال rf یکی از کاربردهایی است که برای جوانسازی پوست کاربرد زیادی دارد، زیرا بدون جراحی انجام می شود. این روش درمانی باعث لطافت و زیبایی بیشتر پوست شما می شود.

فرکشنال rf چگونه انجام می شود؟

قبل از درمان،  پوست بیمار کاملاً ضد عفونی می شود. سپس، میکرونیدل متصل می شود و دوز مصرفی تعیین می‌شود.

این برنامه بیشتر در ناحیه گردن و صورت اعمال می شود. قبل از اجرای درمان فرکشنال rf روی پوست، می توان از کرم های مخصوص در این ناحیه استفاده کرد.

مدت زمان متوسط ​​این فرایند حدود 40 دقیقه طول می کشد. پس از درمان، قرمزی یا پوسته پوسته شدن خفیفی ممکن است مشاهده شود. برای بهبود سریع می توانید کرم های مختلفی را که توسط پزشک متخصص تجویز شده است، استفاده نمایید. روز بعد از عمل، نباید حمام بروید و پوست شما نباید با آب تماس داشته باشد.

به دلیل این که برای هر بیمار از کلاه های مخصوص استفاده می شود، این روش درمانی عوارض جانبی ایجاد نمی کند. کاربرد فرکشنال rf پس از انجام این مراحل تکمیل می شود.

درمان با فرکشنال rf برای چه کسانی مناسب است؟

این واقعیت که این روش درمانی تقریباً برای همه افراد قابل استفاده است ، فرکشنال آر اف را به یک روش درمانی محبوب تبدیل کرده است. درمان لایه برداری پوست با فرکشنال rf را می توان برای افراد بالای 16 سال انجام داد.

افراد مبتلا به کم خونی، بیمارانی که تحت درمان سرطان هستند و افراد مبتلا به بیماری های عفونی باید از انجام این روش درمانی خودداری نمایند. علاوه بر این، برای افرادی که به طور مداوم از مواد مخدر استفاده می کنند، بیماران مبتلا به دیابت و افرادی که نیاز به استفاده از داروهای رقیق کننده خون دارند، روش درمانی مناسبی نیست.

درمان لایه برداری پوست با فرکشنال rf چقدر طول می کشد؟

به دلیل این که سوزن های مورد استفاده سوراخ های ریزی روی پوست شما ایجاد می کنند، ممکن است پوسته پوسته شدن روی پوست شما ایجاد شود. در این روش از سوزن استفاده می شود، به این دلیل احتمال عفونت وجود دارد. بنابراین، فرکشنال باید توسط پزشکان متخصص انجام شود.

اگر جوانسازی پوست توسط افراد غیر متخصص انجام شود، خطر عفونت روی پوست وجود دارد. مدت زمان فرکشنال طبق برنامه ریزی پزشک مشخص می شود. به طور متوسط ​​در 3 جلسه می توان به نتیجه مورد نظر رسید. فاصله زمانی بین هر جلسه به طور متوسط ​​1 ماه است.

آیا فرکشنال rf  یک روش درمانی دردناک است؟

قبل از درمان لایه برداری پوست با فرکشنال، می توان از برخی از کرم های آرامبخش مخصوص استفاده کرد. این کرم ها برای به حداقل رساندن درد استفاده می شود. پس از پایان روند درمان ممکن است کمی سوزش روی پوست خود احساس کنید.

عوارض جانبی فرکشنال rf چیست؟

دلیل اینکه افراد در هر سنی از برنامه فرکشنال rf استفاده می کنند این است که هیچ لکه یا زخمی روی پوست باقی نمی گذارد. این روش درمانی بر روی بافت های زیرین پوست تاثیر می گذارد. هیچ تاثیری روی بافت سطحی پوست ندارد. استفاده از فرکشنال توسط متخصص باعث عفونت در پوست نمی شود.

قیمت برنامه بازسازی پوست با فرکشنال rf

کاربرد فرکشنال rf برای افرادی که می خواهند بدون نیاز به مداخله جراحی جوانسازی پوست را انجام دهند، توصیه می شود. قیمت برنامه نسبت به نوع پوست و میزان آسیب ممکن است متفاوت باشد. علاوه بر این، تعداد جلساتی که انجام می شود در قیمت فرکشنال rf تاثیر گذار است.

فرکشنال rf را در کدام قسمت بدن می توان اعمال کرد؟

لایه برداری پوست با فرکشنال rf می تواند در بسیاری از نواحی پوستی انجام شود. می توان آن را در کل ناحیه گردن، صورت و سینه استفاده کرد. علاوه بر این روش فرکشنال rf را می توان برای رفع چین و چروک دور چشم نیز به کار برد.

نواحی کاربرد لایه برداری پوست با فرکشنال rf

 • می توان از این روش درمانی برای از بین بردن آکنه روی پوست و جای آکنه استفاده کرد.
 • می توان آن را برای ترمیم منافذ پوستی ترجیح داد.
 • فرکشنال rf را می توان برای از بین بردن ترک های پوستی ناشی از پیری و جای زخم بعد از جراحی استفاده کرد.
 • می توان از آن برای درمان آکنه استفاده کرد.

قبل از استفاده از فرکشنال rf چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

 1. در طول روند درمان باید از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید.
 2. باید داروهایی را که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 3. در طول روند درمان از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.

مراقبت قبل و بعد از درمان فرکشنال

 1. می توان از برخی محصولات مراقبتی برای آرامش و لطافت پوست استفاده کنید. برنامه معمولا بین 30-70 دقیقه طول می کشد.
 2. قرمزی صورت ممکن است در عرض 5 الی 6 ساعت پس از استفاده مشاهده شود. در صورت بروز عوارض جانبی ، باید با پزشک خود مشورت کنید.
 3. به غیر از کرم های مرطوب کننده توصیه شده توسط پزشک، باید از هیچ داروی دیگری استفاده نکنید.
 4. پزشک ممکن است کرم های مرطوب کننده و محافظ را برای شما توصیه کند. شما باید حداقل 3 روز از این کرم ها استفاده کنید.
 5. دوری از نور خورشید به مدت 3 روز می تواند به بهبود سریعتر شما کمک کند.