دکتر بامداد

تزریق ژل زیبایی

تزریق ژل زیبایی

فهرست مطالب

تزریق ژل زیبایی

روش تزریق ژل زیبایی اغلب در زمینه جراحی زیبایی استفاده می شود. تزریق ژل برای رفع چین و چروک روی نواحی زیر پوستی اعمال می شود. این واقعیت که تزریق در مدت کوتاهی ظاهری جوان به فرد می بخشد، تقاضا برای تزریق ژل زیبایی را افزایش داده است. تزریق ژل زیبایی یک روش تزریقی ساده است که در زیر پوست انجام می شود. قبل از شروع فرآیند تزریق ژل، از بی حسی موضعی استفاده می شود.

آیا بین تزریق ژل و بوتاکس تفاوتی وجود دارد؟

تزریق ژل زیبایی و بوتاکس از برخی جهات با یکدیگر متفاوت هستند. تفاوت های تزریق ژل زیبایی با بوتاکس را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

 • از آنجایی که بوتاکس زیر پوست اعمال نمی شود، خطوط عمیق روی صورت نمی توانند به طور کامل از بین بروند. تزریق ژل زیبایی در زیر پوست، برای درمان چین و چروک عمیق موثرتر است.
 • هدف بوتاکس اصلاح میمیک های صورت است، ولی استفاده از تزریق ژل در قسمت های مختلف بدن قابل استفاده است.
 • تزریق ژل زیبایی اثرات ماندگارتری نسبت به بوتاکس دارد.

با استفاده از توصیه های متخصصین مرکز زیبایی بامداد، به راحتی می توانید در مورد روش درمانی مورد نظر تصمیم بگیرید.

چگونه تزریق ژل زیبایی می تواند ظاهر من را زیباتر کنند؟

در حالی که پرکننده‌های پوستی معمولاً به عنوان « تزریق ژل زیبایی » شناخته می‌شوند، اما می‌توانند در زمینه های مختلفی کاربرد  داشته باشد. در ادامه چند مورد از مشکلات رایجی که تزریق ژل زیبایی می تواند به درمان آنها کمک کنند، بررسی شده است:

 1. بازگرداندن حجم به گونه ها
 2. چین و چروک لب را کاهش دهید
 3. لب ها را حجیم تر کنید
 4. خطوط چانه را صاف کنید
 5. تقارن بین اجزای صورت را بهبود بخشید
 6. تزریق ژل به بینی

تزریق ژل زیبایی از چه موادی ساخته می شود؟

انواع مختلفی از ژل زیبایی مورد تایید FDA وجود دارد که توسط جراحان زیبایی استفاده می شود. به طور کلی پرکننده ها بر اساس ماده ای که از آن ساخته شده اند، طبقه بندی می شوند. همیشه مطمئن شوید که از تزریق ژل زیبایی مورد تایید وزارت بهداشت  استفاده کنید.

هیالورونیک اسید (HA)

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در پوست شما یافت می شود. این اسید کمک می کند تا پوست شما صاف تر شود. ژل زیبایی هیالورونیک اسید معمولا نرم و ژل مانند است. هیالورونیک اسید 6 تا 12 ماه عمر می کند تا اینکه بدن به تدریج این ذرات را جذب کند. بیشتر پرکننده‌های هیالورونیک اسید همراه با لیدوکائین تزریق می‌شود تا به کاهش ناراحتی کمک کنند. پرکننده های هیالورونیک اسید مورد تایید عبارتند از:

 • محصولات Juvéderm X
 • محصولات Restylane
 • Revanesse Versa
 • محصولات RHA 2

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA)

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم یک ماده طبیعی است که عمدتاً در استخوان های ما یافت می شود. فیلر هیدروکسی لاپاتیت کلسیم معمولاً حجیم تر از پرکننده اسید هیالورونیک است و طول عمر بیشتری دارد. هیدروکسی لاپاتیت کلسیم به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک می کند و معمولاً برای درمان خطوط عمیق صورت و چین و چروک استفاده می شود.

نتایج چه مدت ماندگاری دارند؟

مدت زمان ماندگاری اثرات پرکننده های پوستی به مواد استفاده شده، ناحیه درمان و شرایط بیمار بستگی دارد. به طور کلی، هر چه ژل زیبایی متراکم تر باشد و عمیق تر تزریق شود، ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

تزریق ژل اسید هیالورونیک موقتی‌ترین گزینه درمانی است و به همین دلیل برای بیمارانی که برای اولین بار از فیلر استفاده می کنند، توصیه می‌شود. تزریق ژل اسید هیالورونیک معمولاً بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارد. تزریق ژل به لب‌  نسیت به قسمت های دیگر صورت کمی سریع‌تر فرسوده می‌شود. برخی از پرکننده های اسید هیالورونیک مانند VOLUMA برای ماندگاری طولانی تری فرموله شده اند، اما استفاده از آن معمولاً به نواحی خاصی مانند گونه ها محدود می شود.

فیلر مصنوعی دوام بیشتری دارد، زیرا توسط بدن جذب نمی شوند. آنها می توانند گزینه ای عالی برای بیمارانی باشند، آماده تغییرات دائمی روی صورت خود هستند. برای استفاده از تزریق ژل مصنوعی به دنبال یک پزشک با تجربه و متخصص باشید، زیرا امکان بازسازی پس تزریق ژل مصنوعی روند درمانی بسیار پیچیده ای دارد.

قبل از تزریق ژل چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

در افراد سالمی که از قرص رقیق‌کننده‌ خون استفاده نمی‌کنند، قبل از تزریق ژل زیبایی نیازی به آمادگی یا آزمایش خاصی نیست. برخلاف کاربردهای نوروتوکسین، اثرات کاربرد تزریق ژل به محض انجام آن قابل مشاهده است.

آیا تفاوتی بین برنامه های تزریق ژل برای زنان و مردان وجود دارد؟

در حالی که زنان پیشانی خمیده‌تر، گونه‌های برجسته‌تر، ویژگی‌های صورت گردتر و به طور کلی استخوان فک ضعیف‌تری دارند. مردان پیشانی صاف‌تر، گونه‌های برآمده‌تر ، ویژگی‌های صورت زاویه‌دارتر و فک پایین‌ قوی‌تری دارند.

در استفاده از تزریق ژل صورت باید این تفاوت ها را در نظر گرفت تا ظاهری زنانه به بیماران مرد و ظاهری مردانه به بیماران زن داده نشود.

کدام نواحی را می توان با تزریق ژل درمان کرد؟

 1. خطوط پیشانی
 2. خطوط بین ابروها
 3. چین و چروک اطراف دهان
 4. خطوط نازولبیال
 5. چین و چروک هایی که از گوشه دهان تا چانه امتداد دارند
 6. شکل دادن به ابرو
 7. استخوان گونه
 8. فرم لب ها ، افزایش حجم آنها و اصلاح عدم متقارن لب ها

درمان پر کردن صورت چگونه انجام می شود؟

با یک سوزن ظریف، ژل به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. ژل زیر چین و چروک را پر می کند. روش تزریق فیلر معمولاً نیازی به بی حسی ندارد. با این حال، ممکن است بی حسی در ناحیه لب مورد نیاز باشد. این فرآیند حدود 20-30 دقیقه طول می کشد.